Gücümüz

EKİBİMİZ

Alanının en gelişmiş teknolojilerini kullanan, sürekli yeni teknikler geliştiren eğitimli ve araştırmacı uzman ekibimizle verimli, güçlü ve yenilikçi sanayimizin yanındayız.

  • 150 Çalışan
  • 10 Ar-Ge Mühendisi
  • 50 Beyaz Yaka, 100 Mavi Yaka Çalışan

ÖZEL ÜRETİM YETKİNLİĞİMİZ

Alfer’in müşteriye özel tasarımlardaki yüksek deneyimi, teknik açıdan karmaşık problemleri çözebilmekte ve müşteriye çok esnek çözümler sunabilmektedir.

AR&GE

Alfer tüm imalat sürecinde araştırma ve geliştirmeye büyük önem vermektedir. Amacımız daha kaliteli, daha az enerji tüketen sistemler üreterek müşterilerimize sunabilmektir.

Alfer Ar-Ge birimimiz aracılığıyla gelişmiş HAD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) olanaklarımız sayesinde ürünlerin çalışma şartlarının analizleri gerçekleştirilerek operasyon noktalarında nasıl davrandığını bilgisayar ortamında görebilmekteyiz.

TEST SİSTEMLERİMİZ

%100 Kendi Bünyemizde
ISO 5801’e Uygun
Gerçek Ortamda Aerodinamik ve Mekanik Test İmkanı

ALFER HASSAS FAN TEST SİSTEMİ

ISO 5801 standartları uygunluğunda, Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen fanların, fan karakteristiklerinin hassas olarak çıkarılabilmesi, performanslarının hassas olarak ölçülebilmesi için kurulmuş fan test sistemidir. Sistem üzerinden;

• Tork
• Debi
• Basınç
• Sıcaklık
• Vibrasyon
• Nem
• Desibel
ölçümleri alınabilmektedir.

Sistemde yardımcı fan kullanıldığından, fanların çok daha geniş bir bölgede performansları ölçülebilmektedir. Mil üzerinden yapılan 10.000 Nm’ye kadar tork ölçümü ile fanlarımızın verimlerini ölçebilmekteyiz.

Debi: Max. 150.000 m3/saat

Basınç: Max. 30.000 Pa

Torkmetre: Max. 10.000 Nm

Kurulu Motor: 250 kW

AERODİNAMİK VE MEKANİK TEST SİSTEMİ

Konu test merkezimiz vasıtası ile fanların aerodinamik ve mekanik özellikleri operasyonel koşullar altında gerçek zamanlı olarak test edilmektedir.

Bu test üniteleri ile fanların mekanik ve kapasite testlerini yapabilmekte, torkmetre sayesinde direkt olarak mil gücünü ölçerek fanın verimine ulaşılabilmektedir.

Böylelikle büyük kapasiteli fanlar sevkiyat öncesi test edilerek müşteri için gerekli tüm veriler fanların sahada devreye alınması beklenilmeden eksiksiz olarak sunulmaktadır.

Debi: Max. 1.200.000 m3/saat

Basınç: Max. 30.000 Pa

Torkmetre: Max. 15.000 Nm

Kurulu Motor: 1.200 kW

FABRİKAMIZ / ÜRETİM TESİSİMİZ

14.000 m² kapalı 6.000 m² açık alanıyla toplam 20.000 m² alan kurulu fabrikamızda proje bölümünden aktarılan fan projelerinin hızlı bir şekilde üretim bölümüne alınması sağlanarak fan için yapılacak karakteristik işlemler sınıflara ayrılır ve iş planı hazırlanır. Bu planda bir terzi titizliğinde her türlü fan için ayrı ilgi gösterilir.

Konusunda uzman ekiplerce son teknoloji ölçüm cihazları ile hassas ayarları yapılarak üretilen fanlarımız kalite kontrol ekiplerince gerekli her türlü testlere tabi tutularak raporlanarak montaj bölümüne aktarılır.

Montajı biten fanlar, fan performans testlerine tabi tutularak tasarım aşamasında öngörülen verim eğrilerine uygun olup olmadığı ve kapasite ölçümlerin doğrulaması yapılarak sevk edilir.

250 ton/ ay fan üretim kapasitesi

500 ton/ ay filtre üretim kapasitesi

KALİTEMİZ

Son Teknoloji  Ölçüm Cihazlar

Her Ürün için %100 Gerçek Ortamda Test

Uluslararası Standartlarda Üretim
 

UZMANLIK HİZMETLERİMİZ

Araştırma ve geliştirme, danışmanlık, satış sonrası hizmetler noktasında verilen tüm hizmetler yenilikçi ve pazardaki son gelişmeler takip edilerek sunulmakta olup, müşterilerinin çözüm ortağı olma bilinci ile hareket eden, tecrübeli ve dinamik kadrosu yeni projeleri bitirmenin heyecanı ile hareket etmektedir.

ÜRÜN ÇEŞİDİMİZ

Alfer yüksek düzeyde kalite ve verimliliğe sahip ekonomik fiyatlar ve kısa teslim süreleriyle torbalı filtreleri ve fanları sunmaktadır.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.