Alfer, geliştirdiği Ar-Ge yetenekleri sayesinde %100 olarak fanın hem aerodinamik hem mekanik tasarım, analiz ve testini yapabilecek bir altyapıya sahip olmuştur.

Gelişmiş HAD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) olanaklarımız sayesinde fanın çalışma şartlarının simülasyonunu yapıp tüm operasyon noktalarında fanın nasıl davrandığını bilgisayar ortamında geliştirebilmekteyiz.

Radyal Fan

Eksenel Fan

AR&GE – FİLTRE

Alfer tüm imalat sürecinde araştırma ve geliştirmeye büyük önem vermektedir. Amacımız daha kaliteli, daha az enerji tüketen sistemler üreterek müşterilerimize sunabilmektir.

Alfer Ar-Ge birimimiz aracılığıyla gelişmiş CFD olanaklarımız sayesinde filtrenin çalışma şartlarının simülasyonu yapıp tam operasyon noktalarında filtrenin nasıl davrandığını bilgisayar ortamında görebilmekteyiz.

Kusursuz bir filtreyi CFD yetenekleri ile geliştiriyoruz.

AR&GE – FAN

Nasıl Tasarlıyoruz?

Final tasarım girdilerini kullanarak, Alfer’in kendi özgün tasarım korelasyonlarıyla oluşan kavramsal tasarım HAD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) ile 3 Boyutlu analiz edilerek fanın tasarımını aerodinamik tasarımı tamamlanır.

Bununla beraber bir toz tanesinin fan içerisinde nasıl bir yol izlediğini kanatlarda toz birikmesi, aşındırması olup olmadığını HAD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) sayesinde görüntülenebilmektedir.

Doğru kavramsal tasarıma ulaşıldığında 2.aşama olan kritik hızların tespiti ve mekanik analizlerle devam edilmektedir. Fiziksel deformasyonlar, kullanılan çelik uygulamaların bu mukavemet değerlerini karşılayıp karşılamadığı, fiziksek olarak fanda aşırı strese maruz kalan bölgeler olup olmadığı görülmekte, gerekiyorsa ilgili iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu aşamada, fanın modal analizleri, mil analizleri, çarka gelen mekanik kuvvetlerin analizlerini yapılmaktadır.

Alfer, aerodinamik ve mekanik analiz çalışmalarını tamamladıktan sonra fanın üretilebilir olduğuna karar vermektedir.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.