TR EN

Gücümüz

 

EKİBİMİZ


Alanının en gelişmiş teknolojilerini kullanan, sürekli yeni teknikler geliştiren eğitimli ve araştırmacı uzman ekibimizle verimli, güçlü ve yenilikçi sanayimizin yanındayız.
  • 150 Çalışan
  • 10 Ar-Ge Mühendisi
  • 50 Beyaz Yaka, 100 Mavi Yaka Çalışan


ÖZEL ÜRETİM YETKİNLİĞİMİZ


Alfer’in müşteriye özel tasarımlardaki yüksek deneyimi, teknik açıdan karmaşık problemleri çözebilmekte ve müşteriye çok esnek çözümler sunabilmektedir.


AR&GE – FİLTRE


Alfer tüm imalat sürecinde araştırma ve geliştirmeye büyük önem vermektedir. Amacımız daha kaliteli, daha az enerji tüketen sistemler üreterek müşterilerimize sunabilmektir.

Alfer Ar-Ge birimimiz aracılığıyla gelişmiş CFD olanaklarımız sayesinde filtrenin çalışma şartlarının simülasyonu yapıp tam operasyon noktalarında filtrenin nasıl davrandığını bilgisayar ortamında görebilmekteyiz.

Kusursuz bir filtreyi CFD yetenekleri ile geliştiriyoruz.


AR&GE – FAN


Alfer, geliştirdiği Ar-Ge yetenekleri sayesinde % 100 olarak fanın hem aerodinamik hem mekanik tasarımını ve analizini yapan, hemde testini yapan altyapıya sahip olmuştur.

Gelişmiş CFD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) olanaklarımız sayesinde fanın çalışma şartlarının simülasyonunu yapıp tüm operasyon noktalarında fanın nasıl davrandığını bilgisayar ortamında geliştirebilmekteyiz.

Radyal Fan

Eksenel Fan

 

 

Nasıl Tasarlıyoruz?


Final tasarım girdilerini kullanarak, Alfer’in özgün tasarım korelasyonlarıyla zenginleştirilmiş interaktif kavramsal tasarım programı olan CFD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) ile fanın kavramsal tasarımını yapmaktadır.

Yapılan dizayn simülasyon programlarına yüklenerek fanın akış analizleri, fanın içindeki akışın modellenmesi yapılmaktadır.

Bununla beraber bir toz tanesinin fan içerisinde nasıl bir yol izlediğini kanatlarda toz birikmesi olup olmadığını CFD sayesinde ekranımızda görebilmekteyiz.


Nasıl Seçiyoruz?


Fanlar ömürleri boyunca ilk yatırım maliyetlerinin onlarca katı enerji tüketirler. Bunun anlamı bir işletme için en iyi fanın ilk yatırım maliyeti en düşük olan fan değil, istenilen performansı sağlarken az enerji tüketen verimli fan olduğudur. Bu nedenle fanların seçimi, tasarımı, imalatı ve işletilmesi ömür boyu maliyet esasına göre yapılmalıdır.

Fanlar olabildiğince sistemin ihtiyaç duyduğu noktaya göre tasarlanıp kullanılmalıdır. Belirlenen debi ve basınca ve diğer çalışma koşullarına uygun fan tasarımı ve seçimi yapılmalıdır.

Alfer Mühendislik,  fan seçimi yaparken kullanmakta olduğu seçim programı sayesinde gerekli hesaplamaları yaparak en verimli fan seçimi yapmakta ve bu seçime uygun fan eğrilerini oluşturmaktadır.


TEST SİSTEMLERİMİZ


%100 Kendi Bünyemizde
ISO 5801’e Uygun
Gerçek Ortamda Aerodinamik ve Mekanik Test İmkanı

ALFER HASSAS FAN TEST SİSTEMİ

ISO 5801 standartları uygunluğunda, Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen fanların, fan karakteristiklerinin hassas olarak çıkarılabilmesi, performanslarının hassas olarak ölçülebilmesi için kurulmuş fan test sistemidir. Sistem üzerinden;

• Tork
• Debi
• Basınç
• Sıcaklık
• Vibrasyon
• Nem
• Desibel
ölçümleri alınabilmektedir.

Sistemde yardımcı fan kullanıldığından, fanların çok daha geniş bir bölgede performansları ölçülebilmektedir. Mil üzerinden yapılan 10.000 Nm’ye kadar tork ölçümü ile fanlarımızın verimlerini ölçebilmekteyiz.

Debi: Max. 150.000 m3/saat

Basınç: Max. 30.000 Pa

Torkmetre: Max. 10.000 Nm

Kurulu Motor: 250 kW
 

AERODİNAMİK VE MEKANİK TEST SİSTEMİ

Alfer Mühendislik kendi bünyesi içerisinde ISO 5801’e göre kurduğu “Fan Test” merkezi ile de sektöründe öncü durumdadır
Konu test merkezimiz vasıtası ile fanların aerodinamik ve mekanik özellikleri operasyonel koşullar altında gerçek zamanlı
olarak test edilmektedir.

Bu test üniteleri ile fanların mekanik ve kapasite testlerini yapabilmekte, torkmetre sayesinde direkt olarak mil gücünü
yani fan verimini ölçebilmekteyiz.

Böylelikle büyük kapasiteli fanlar sevkiyat öncesi test edilerek müşteri için gerekli tüm veriler fanların sahada devreye
alınması beklenilmeden eksiksiz olarak sunulmaktadır.

Debi: Max. 1.200.000 m3/saat

Basınç: Max. 30.000 Pa

Torkmetre: Max. 15.000 Nm

Kurulu Motor: 1.200 kW
 

FABRİKAMIZ / ÜRETİM TESİSİMİZ


14.000 m² kapalı 6.000 m² açık alanıyla toplam 20.000 m² alan kurulu fabrikamızda proje bölümünden aktarılan fan projelerinin hızlı bir şekilde üretim bölümüne alınması sağlanarak fan için yapılacak karakteristik işlemler sınıflara ayrılır ve iş planı hazırlanır. Bu planda bir terzi titizliğinde her türlü fan için ayrı ilgi gösterilir.

Konusunda uzman ekiplerce son teknoloji ölçüm cihazları ile hassas ayarları yapılarak üretilen fanlarımız kalite kontrol ekiplerince gerekli her türlü testlere tabi tutularak raporlanarak montaj bölümüne aktarılır.

Montajı biten fanlar, fan performans testlerine tabi tutularak tasarım aşamasında öngörülen verim eğrilerine uygun olup olmadığı ve kapasite ölçümlerin doğrulaması yapılarak sevk edilir.

250 ton/ ay fan üretim kapasitesi

500 ton/ ay filtre üretim kapasitesi

Ankara ve Osmaniye’de 37.500 m2 toplam alan 21.500 m2 kapalı alan
 

KALİTEMİZ


Son Teknoloji  Ölçüm Cihazlar

Her Ürün için %100 Gerçek Ortamda Test

Uluslararası Standartlarda Üretim
 

UZMANLIK HİZMETLERİMİZ


Araştırma ve geliştirme, danışmanlık, satış sonrası hizmetler noktasında verilen tüm hizmetler yenilikçi ve pazardaki son gelişmeler takip edilerek sunulmakta olup, müşterilerinin çözüm ortağı olma bilinci ile hareket eden, tecrübeli ve dinamik kadrosu yeni projeleri bitirmenin heyecanı ile hareket etmektedir.

Teknik Danışmanlık
Keşif Gezileri Ve İhtiyacın Yerinde Tespiti
Projelendirme
Montaj Ve Devreye Alma
Lazerli Kaplin Ayarı
Rotor Ve Mil Balans Ayarlarının Gerçekleştirilmesi
Aerodinamik Optimizasyon Sağlanabilmesi Adına
CFD Analizlerinin Gerçekleştirilmesi
Teknik Servis Ve Periyodik Bakım
Fan Ve Tüm Ürünlerimizin Bakım Ve Onarımı
Fanlarda Revizyon Ve Kapasite Artırımı
Fanların Yerinde Vibrasyon Analizinin Yapılması
Debi Ve Basınç Ölçümlerinin Gerçekleştirilmesi
Ses Ve Vibrasyon Ölçümlerinin Gerçekleştirilmesi
Yedek Parça Temin Hizmetleri
 

ÜRÜN ÇEŞİDİMİZ


Alfer yüksek düzeyde kalite ve verimliliğe sahip ekonomik fiyatlar ve kısa teslim süreleriyle torbalı filtreleri ve fanları sunmaktadır.